Dlaczego ruch to zdrowie

O tym, że ruch to zdrowie, wiedzą wszyscy. Ale z jakich powodów aktywność fizyczna jest aż tak istotna dla rozwoju naszego organizmu? Czy warto przerzucić się na aktywny wypoczynek? I jaką rolę odgrywa w tym wszystkim odpowiednie odżywianie?

Pamiętaj, nie musisz od razu się forsować morderczymi ćwiczeniami, by poprawić stan zdrowia. Nawet zwykły spacer może zdziałać cuda. Sprawdź zatem, dlaczego ruch to świetne lekarstwo na wiele dolegliwości.

1. Wydłuża życie. Badania wskazują, że jeśli będziesz chodzić przez trzydzieści minut dziennie przez pięć dni w tygodniu, masz szansę przedłużyć swoje życie o ponad trzy lata. Warto, nieprawdaż?

2. Poprawia pracę serca. Wysiłek fizyczny znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na serce. Zadbaj o ten ważny organ i nie zaniedbuj regularnych aktywności.

3. Działa zbawiennie na mózg. Ruch sprawia, że mózg pracuje sprawniej i lepiej. Jeśli zależy Ci na wzmożonej koncentracji, szybszym myśleniu i poprawie pamięci, nie zapomnij trochę poćwiczyć.

4. Zwiększa odporność organizmu. Łapiesz każdą infekcję i przez całe tygodnie nie możesz przestać smarkać i kaszleć? Rozwiązaniem może być regularne ruszanie się. Dzięki temu poprawisz stan systemu immunologicznego i oddalisz od siebie wizję kolejnego przeziębienia.

5. Chroni kości. Silniejsze, wyćwiczone mięśnie dbają, by kości pozostały nienaruszone podczas przypadkowego upadku lub uderzenia. Jeśli ćwiczysz, zmniejszasz szansę, że sobie coś złamiesz.

6. Wpływa pozytywnie na nastrój. Tak, to prawda. Dbając o swoje ciało, jednocześnie dbasz o umysł. Wystarczy około pół godziny spaceru dziennie, by poprawie uległa też Twoja kondycja psychiczna. To tak niewiele, a szybko poczujesz rezultaty.

7. Zmniejsza ryzyko powstania cukrzycy. Ćwicząc, oddalasz od siebie prawdopodobieństwo rozwoju cukrzycy. A jeśli już na nią chorujesz, łatwiej Ci będzie zmagać się z tą chorobą.

8. Ułatwia zasypanie. Masz problemy z zaśnięciem? Postaw na aktywny wypoczynek. Jeśli trochę się zmęczysz w ciągu dnia, szybciej zaśniesz, a jakość snu będzie nieporównywalnie lepsza.

Oczywiście na zdrowie wpływa też to, co jesz. Dlatego uzupełnij wysiłek fizyczny odpowiednią, przemyślaną dietą. Jak to zrobić? Sięgnij po produkty QuickNat, które zapewnią Ci energię i radość życia. Gdy dostarczysz organizmowi cennych składników odżywczych, szybko zauważysz pozytywne efekty. Będzie Ci dużo przyjemniej ćwiczyć, jeśli przerzucisz się na naszą naturalną, niskokaloryczną, pozbawioną sztucznych substancji żywność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *